Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Головна » Архів матеріалів
Переглядів:
412
|
Додав:
kultura
|
Дата:
05.03.2018
|
|
Багато цікавого можна дізнатися, побувавши в Центральній районній бібліотеці на засіданні дитячого клубу за інтересами «Чомусики».
Ось і 8 лютого відбулася чергова зустріч з учнями 3-А класу Мирненської ЗОШ .
Бібліотекарі на цей раз запросили дітей взяти участь в екологічній мандрівці «Життя на краю землі».
Юні «запитайлики» відправилися у цікаву подорож до Північного та Південного полюсів земної кулі.
«Чомусики» дізналися про життя мешканців безкрайньої вічної мерзлоти. А щоб мандрівка була цікавою, дітям було запропоновано взяти участь у вікторині «Знавці природи», в якій вони змогли блиснути своїми знаннями та ерудицією.
Під час заходу діти не тільки продемонстрували свої знання про дивовижний світ природи, а також дізналися багато нового та цікавого. Зустріч завершилася знайомством з книгами та журналами про світ природи.

Переглядів:
323
|
Додав:
kultura
|
Дата:
09.02.2018
|
|
Сьогодні, 8 лютого 2018 року, відбувся семінар для керівників закладів культури клубного типу Мелітопольського району.
На виставці робіт декоративно – прикладного мистецтва, присутні мали змогу ознайомитись з роботами майстрів району.
Відкрила семінар директор Мелітопольського РОМЦ НТ І.В. Корнілова, яка ознайомила слухачів з підсумками річних звітів закладів культури району та ознайомила присутніх з районними заходами на 2018 рік.
З підсумками річних звітів та планом роботи по напрямку розвитку народної творчості та фольклору в районі присутніх ознайомила провідний методист Д.І. Петренко. Під час виступу відбулась демонстрація відеоматеріалів до найближчого свята за народним календарем – Масляної.
Методист Т.І. Овсяннікова також підвела підсумки річних звітів, ознайомила з обласними, Всеукраїнськими фестивалями, конкурсами на 2018 рік, а також презентувала і розповсюдила методичні рекомендації для керівників колективів вокально – хорового жанру «Специфіка роботи з дитячим вокальним колективом. Формування та розвиток основних навичок» та пісенну збірку творів самодіяльних авторів Мелітопольського району «Добридень тобі, Україно моя!»
З цікавими формами роботи закладів культури району за 2017 рік в своєму виступі ознайомила методист Г.В. Вислогузова, а також презентувала і розповсюдила інформаційний вісник за 2017 рік «Обрій дозвілля».
Майстер – клас, а також презентацію і розповсюдження методичного видання «Обробка відеоматеріалів у відеоредакторі «Киностудія Windows Live» провів методист Д.В. Чирков.
Насиченим був районний семінар і, маємо надію, працівники культури району поповнили свої знання цікавим матеріалом, який втілять в своїй роботі.

Переглядів:
356
|
Додав:
kultura
|
Дата:
08.02.2018
|
|
Якщо дивосвіт ваших захоплень – вишивка, то ця інформація для вас!
Сутажная вишивка. Відмінною особливістю даного виду рукоділля є використання спеціальної вузької тасьми - сутажу. Техніка виконання сутажної вишивки полягає у викладанні візерунка по контуру спеціальною тасьмою з попутним пришиванням її дрібними малопомітними стіжками.
Для цього виду вишивки характерні різноманітні рослинні візерунки, орнаменти, утворені безперервними лініями.
Сутажная вишивка є модною і витонченою. Своєю унікальністю не залишає байдужою жодну сучасну жінку. В стилі сутажу можна побачити ювелірні вироби – кольє, брошки, сережки, браслети, сумочки, віяла, запонки. Кожен виріб може слугувати чудовим подарунком, який підкреслить жіночу індивідуальність, неповторність, додасть вишуканості і шарму.

Вишивка рококо - різновид об'ємної вишивки, яка отримала свою назву від французького слова - завиток. Витончені роботи, виконані в техніці рококо, відрізняються підкресленою декоративністю, обсягом і можливістю мініатюризувати обробку. А також основними сюжетами вишивок, якими є всілякі квіти і рослинні мотиви.
В наші дні вишивка рококо переживає справжній бум і використовується не тільки в обробці речей, але і для оформлення поліграфічної продукції, деталей інтер'єру. Майстрині-рукодільниці гідно оцінили доступну простоту виконання швів в цій техніці, можливість використовувати в роботі різні матеріали і виразну декоративність композицій. Обробка в стилі рококо однаково добре виглядає як на тонких тканинах, так і в оздобленні речей з трикотажу, дамських сумочок, косметичок.

Мереживна вишивка (мережка) - це ціла група швів, що застосовуються на попередньо проріджених тканинах з використанням прийомів затягування.
Схожий у виконанні стиль вишивки хардангер. У ньому застосовуються такі прийоми, як рахункова гладь, вирізування і подальше ажурне затягування фрагментів тканини. Вміле поєднання мережки, хардангеру і затягування окремих ділянок на тканині дозволяє зробити з простого полотна гарну мереживну обробку.
Освоїти основні види мережок або робіт в стилі хардангер, використовуючи уроки та майстер-класи, під силу не тільки досвідченим вишивальницям, але і початківцям. Адже в основі цих технік, що дозволяють створювати справжні шедеври, лежать досить прості і доступні прийоми ручної вишивки. А речі, прикрашені ніжною повітряної мережкою, або вишуканим мереживом у стилі хардангер, перетворюються з повсякденних - в ексклюзивні.

Декоративна вишивка гачком (тамбурна вишивка). Основним швом (а часто і єдиним) для виконання робіт є тамбур або шов ланцюжком. Цей шов найчастіше виконується за допомогою голки, зовні він нагадує пов'язаний гачком ланцюжок. Тамбурна вишивка широко застосовується для прикраси народних костюмів та текстилю, виготовлених в традиційних техніках. Цим способом обробляються весільні вбрання, знамениті індійські сарі.
Вражає і різноманітність видів тамбурного шва. Він шов почав свій шлях ще в стародавні часи і до цих пір залишається дуже популярним.
Виконана правильно і з любов'ю вишивка тамбурним швом виглядає дуже ефектно.

Шановні майстри! Сміливіше освоюйте різноманітні види рукоділля, широко використовуйте їх в своїх роботах і отримуйте радість від краси, створеної власними руками.
Переглядів:
610
|
Додав:
kultura
|
Дата:
02.02.2018
|
|
29 січня працівниками Семенівського будинку культури на базі Семенівської ЗОШ для викладачів та учнів 5-11 класів був проведений захід, присвячений 100-річчю битви під Крутами «Герої Крут - для нащадків взірець».
Бій під Крутами належить до однієї з найтрагічніших сторінок нашої історії. Під Крутами загинув цілий студентський Курінь – триста студентів – цвіт української молоді, цвіт української Нації.
Учні та викладачі згадали події, які відбувалися в 1918 році та події 2013-2014 рр. де знову молодь та студенти вийшли на майдан виборювати свою гідність та незалежність.
Усі присутні пом'янули хвилиною мовчання героїв Крут і Небесну сотню, а наприкінці заходу виконали Гімн України.
Під час проведення заходу відбулась презентація з фото і відео матеріалами.
100 років тому 300 “мучеників українських” пішло в безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають. Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

Переглядів:
359
|
Додав:
kultura
|
Дата:
30.01.2018
|
|
29 січня 1918 року – трагічна сторінка в історії нашої держави. 100 років тому в цей день під станцією Крути загинули юнаки, захищаючи молоду Українську Республіку.
До цієї дати 26 січня у Мелітопольській центральній районній бібліотеці для юних читачів оформлено історико-патріотичну виставку «Крути – бій за майбутнє», на якій представлено літературу відповідної тематики: «Крути. Січень 1918 року», «Героїка трагедії Крут», М. Куць «Крути», «Бій під Крутами» та інші матеріали. Біля виставки проведена літературна хвилинка «Надії юні нашої землі під Крутами навіки полягли», яка нагадала про подвиг молодих юнаків, що загинули цього трагічного дня.
З гордістю у серці діти читали поетичні рядки українських авторів присвячені світлій пам’яті учасників тих боїв. Літературна хвилинка завершилася пізнавальним оглядом літератури. Проведений захід дав змогу глибше пізнати наше не просте минуле.

Переглядів:
323
|
Додав:
kultura
|
Дата:
26.01.2018
|
|
У 2018 році виповнюється 100 років від того часу, коли на станції Крути розв’язався бій між юними військовими Української Народної Республіки та більшовиками. Цей нерівний бій на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
Про події тих далеких років йшлося під час проведення Погляду у минуле під назвою «Крути: бій за майбутнє», який відбувся 25 січня 2018 року у Мелітопольській центральній районній бібліотеці.
Читачі бібліотеки також ознайомилися з книжковою виставкою «Священна пам'ять в спадок нам дана», де представлені книжки та добірка з періодичних видань про нерівний бій у далекому 1918 році.
А ми, українці, пишаємося молодими героями. Пам'ять про них буде невмируща.Слава Україні! Героям слава!

Переглядів:
335
|
Додав:
kultura
|
Дата:
26.01.2018
|
|
Сьогодні, 22 січня у Мелітопольській центральній районній бібліотеці відбувся захід: патріотична абетка «Акт злуки – перший крок на шляху до Соборності».
Саме 22 січня 99 років тому назад було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Тому в цей день ми згадуємо тих, хто намагався відродити незалежну соборну українську державу.
Учасники заходу прослухали історію виникнення цього свята, але найбільше їм сподобалися книжки про ті далекі події, які представлені на книжковій виставці «І обнялися береги одного вічного народу…»

Переглядів:
421
|
Додав:
kultura
|
Дата:
24.01.2018
|
|
22 січня 1919 рік… Саме в цей день відбулося з’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою.
З метою формування у школярів патріотичної свідомості сьогодні, 23 січня, у Мелітопольській центральній районній бібліотеці відбувся поетичний диліжанс «Ти одна і неподільна, Україно моя вільна», присвячений тим подіям давнини.
На початку заходу присутні ознайомилися з тернистим шляхом України до соборності. Юні читачі з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про історію виникнення свята та про поняття слова «соборність», переглянули відеоролик «День Соборності України», а також ознайомилися з книгою братів Капранових «Мальовнича історія незалежності України».
Діти мали змогу самі прочитати вірші українських поетів про рідну країну – Україну: Корнієнко Володимир та Філіпенко Віталій учні 5 класу читали вірші О. Олеся «Живи, Україно!» та «Дивлюся на пройдену дорогу», вірш М. Вороного «За Україну» читала учениця 4 класу Уфімцева Олеся та інші.
Головним підсумком заходу стало те, що юні читачі усвідомили, що Україна має бути сильною, щасливою, дружньою та вільною.

Переглядів:
377
|
Додав:
kultura
|
Дата:
24.01.2018
|
|
17 січня 2018 року у Запорізькій обласній бібліотеці для дітей «Юний Читач» були підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Рідна країна – безпечна країна: як треба поводитися на дорогах!”, в якому юні читачі Мелітопольської районної централізованої бібліотечної системи взяли активну участь.
З 21 жовтня по 20 листопада 2017 року проводився цей конкурс за ініціативою української асоціації працівників бібліотек для дітей України та громадського руху М. Томенка «Рідна країна».
Обласним журі Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний Читач» були визначені переможці окремо від кожного району Запорізької області. Переможцями серед учасників Мелітопольського району стали:
- І місце – Мельніков Сергій (центральна районна бібліотека)
Макарова Ангеліна (ДБ с. Костянтинівка)
Мурадова Зулейха (Вознесенівська б/ф № 2)
- ІІ місце – Бондаренко Анастасія (центральна районна бібліотека)
Тимченко Віталіна (ДБ с. Костянтинівка)
Кузіна Вероніка (Вознесенівська б/ф № 2)
- ІІІ місце – Сечена Віталіна (центральна районна бібліотека)
Логвиновська Олександра (ДБ с. Костянтинівка)
Хавренко Дарина (Вознесенівська б/ф № 2)
Кращих знавців дорожнього руху було нагороджено дипломами та подарунками від Української асоціації працівників бібліотек для дітей та представників Громадського руху М. Томенка «Рідна країна», а всі учасники конкурсу отримали у подарунок флатери - світловідбивачі, які яскраво світяться у променях автомобільних фар та слугують для того, щоб пішоходів, велосипедистів було видно на дорозі у темний час доби.
«Солодким сюрпризом» для дітлахів стало відвідування Запорізької кондитерської фабрики, після якої у них залишилися неймовірно приємні враження.

Переглядів:
306
|
Додав:
kultura
|
Дата:
22.01.2018
|
| |
Календар
« Липень 2025 » |
Пн |
Вт |
Ср |
Чт |
Пт |
Сб |
Нд |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
|